Bezpośrednia sprzedaż mieszkań w Łodzi w ostatnim czasie staje się coraz bardziej opłacalna. Miasto to przez wiele lat borykało się ze skutkami związanymi z upadkiem przemysłu włókienniczego. Miało to szczególny wpływ na spadek znaczenia stolicy województwa łódzkiego na rynku nieruchomości. Na szczęście te czasy już minęły i obecnie jest ona jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Na przestrzeniach, które wcześniej zajmowały stare fabryki, obecnie powstają nowoczesne biurowce, lokale gastronomiczne oraz liczne sklepy. Tak szeroki rozwój infrastruktury doprowadził do tego, że to trzecie z najludniejszych miast w kraju stało się jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji na rynku deweloperskim. Nie tylko stanowi doskonałą przestrzeń do założenia nowego biznesu, ale również staje się miejscem, w którym młodzi ludzie rozpoczynają chętnie swoją drogę zawodową lub zakładają rodziny. Portal WGN radzi, czy warto kupić nieruchomość w tej wojewódzkiej stolicy i dlaczego sprzedaż bezpośrednia okaże się najbardziej opłacalna.

Spis treści:
Dlaczego warto inwestować?
Oferty w popularnych dzielnicach
Bałuty
Widzew
Śródmieście
Dąbrowa

Dlaczego warto zainwestować w oferty mieszkań bezpośrednich na sprzedaż w Łodzi?

Bezpośrednie oferty mieszkań na sprzedaż w Łodzi są tak chętnie poszukiwane przez inwestorów z kilku względów. Jedną z największych zalet tego miasta jest przede wszystkim jego centralne położenie. Lokalizacja w środkowej części Polski charakteryzuje się doskonałym potencjałem inwestycyjnym. Miasto jest również świetnie skomunikowane z resztą kraju, co ma duże znaczenie szczególnie dla osób chcących rozpocząć swój własny biznes. Bliskość lotnisk oraz rozbudowanej sieci dróg i autostrad sprawia, że można tutaj bez problemu dojechać, a nawet dolecieć z całej Europy.

Oferta kulturalna i rozrywkowa

Łódź w ciągu ostatnich kilku lat stała się również jednym z ważniejszych miejsc na mapie Polski, które słynie z bogatego życia towarzyskiego oraz wielu odbywających się tutaj wydarzeń kulturalnych. Osoby, które cenią sobie wszelkiego rodzaju rozrywkę i nie lubią spędzać wieczorów w domu, z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Jedna z wizytówek miasta, czyli ulica Piotrkowska przyciąga miejscowych i turystów ze względu na swoje bogate zaplecze handlowo-usługowe. Aktywne życie rozrywkowe toczy się również w Manufakturze, czyli jednej z największych galerii handlowych w kraju. Zlokalizowane są tutaj nie tylko sklepy, ale również kino, kręgielnia, teatr i niezliczona ilość lokali gastronomicznych.

W tej wojewódzkiej stolicy, co roku odbywają się również festiwale muzyczne i imprezy kulturalne. Można tutaj przetoczyć chociażby popularny festiwal gry świateł - Light Move Festival. Łódź doceniają również miłośnicy historii i sztuki, znajduje się bowiem tutaj awangardowe Muzeum Sztuki oraz wyjątkowe Muzeum Kinematografii.

Rozwój

Warto również zwrócić uwagę na to, że na śródmieściu od kilku lat przeprowadzane są intensywne prace modernizacyjne, których celem jest stworzenie "Nowego Centrum". Zaniedbane i nieestetycznie do tej pory wyglądające kamienice nabierają nowego blasku, stając się swoistą wizytówką miasta. Do nowo powstałych inwestycji można zaliczyć Centrum Nauki i Techniki, powstałe na obszarach wcześniej zajmowanych przez elektrownię. Nie można również zapominać o słynnej już na całą Polskę przestrzeni Off Piotrowska. Znajdujące się tutaj kawiarnie, restauracje oraz sklepy młodych artystów i projektantów, przyciągają przez cały rok nie tylko rodowitych mieszkańców, ale również turystów z każdej części kraju.

Bezpieczna przyszłość

Miasto od wielu lat może się również poszczycić bogatą ofertą edukacyjną. Znajduje się tu ponad dwadzieścia uczelni wyższych, w tym Politechnika, Uniwersytet czy popularna "Filmówka".

To trzecie najludniejsze miasto w Polsce wykazuje obecnie jedno z niższych w całym kraju poziomów bezrobocia. Co roku powstają tutaj coraz to nowsze centra usługowe, można również zauważyć znaczący rozwój w przemyśle energetycznym, farmaceutycznym, a także w branży mechatronicznej i biotechnologicznej.

Ze względu na ciągle pojawiające się nowe inwestycje oraz biurowce młodzi ludzi mogą spokojnie rozpocząć tu swoją ścieżkę kariery. Na powstawanie tak wielu miejsc pracy mają również wpływ konkurencyjne ceny nieruchomości, które przyciągają inwestorów z całej Europy.

Domowa pracownia w jasnych kolorach
fot. pixabay.com

Oferty bezpośredniej sprzedaży mieszkań na łódzkich osiedlach – Bałuty, Widzew, Dąbrowa, i Śródmieście

Biorąc pod uwagę ceny nieruchomości w innych, największych miastach w Polsce, koszty kupna mieszkania na łódzkich osiedlach takich jak Bałuty, Widzew, Dąbrowa czy Śródmieście wypadają bardzo korzystnie. Przyszli inwestorzy muszą się jednak liczyć z tym, że ceny lokali będą tu z roku na rok stale rosnąć. Związane jest to przede wszystkim z nieustannym rozwojem miasta oraz ciągle pojawiającym się nowymi inwestycjami. Osoby, które chcą kupić nieruchomość w tej wojewódzkiej stolicy nie powinny więc już dłużej zwlekać z decyzją. Przyjrzyjmy się bliżej ofertom i sprawdźmy, jakie są zalety inwestycji w poszczególnych dzielnicach miasta!

Bałuty

Bałuty należą do jednej z najbardziej charakterystycznych dzielnic miasta. Historia jej powstania jest wyjątkowo długa, bowiem Bałuty istniały już w 1915 roku. Ciekawostkę stanowi fakt, że była to wtedy nie tylko największa wieś w całej Polsce, ale również w Europie. Obecnie Bałuty są najbardziej zaludnioną częścią tej wojewódzkiej stolicy. Dzielnica ta znajduje się na północ od centrum miasta i składa się z ośmiu osiedli. Mimo, iż początkowo dedykowana była przede wszystkim pracownikom łódzkich fabryk, obecnie budowane są tu bardzo nowoczesne budynki mieszkalne.

To właśnie na Bałutach zlokalizowana jest jedna z najsłynniejszych w Polsce galerii handlowo-usługowych Manufaktura. Oprócz licznych sklepów czy bogatej oferty lokali gastronomicznych dostępne jest tu również kino, kręgielnia, teatr oraz trzy muzea. Mieszkańcy północnej części miasta nie mogą więc narzekać na brak pobliskich rozrywek.

Bałuty to również najbardziej zielona część Łodzi. Szczególny wpływ ma na to znajdujący się w jej granicach las Łagiewnicki. Mimo dobrze rozwiniętej infrastruktury handlowej dzielnica ta przyciąga również osoby, które cenią sobie przede wszystkim kontakt z naturą. Znajduje się tu osiem parków z wyznaczonymi terenami do grillowania, jak również place zabaw i boiska umożliwiające uprawiania różnych sportów. Mieszkańcy mogą też brać aktywny udział w klubie golfowym, bądź zapisać się do centrum naukowego.
Dzielnica jest również doskonale skomunikowana innymi częściami miasta - biegną tutaj linie tramwajowe i autobusowe, które kursują zarówno w dzień jak i w nocy. Bałuty są też doskonałym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi. Duża ilość przedszkoli i szkół, umożliwia swobodną edukację najmłodszych mieszkańców. W dzielnicy zlokalizowana jest także Akademia Sztuk Pięknych.

W serwisie WGN dostępne są nowoczesne lokale znajdujące się właśnie w dzielnicy Bałuty. W budynku na ulicy Sierakowskiego, dostępnych jest trzydzieści jeden lokali o różnym metrażu. Wszystkie wyposażone są w przynajmniej dwa pokoje, łazienkę, przedpokój, a także taras lub balkon. Cała inwestycja zakończy się wprawdzie pod koniec 2019 roku, jednak warto już teraz zainteresować się tymi nieruchomościami. Ten budynek mieszkalny dedykowany jest przede wszystkim osobom, które szukają miejsca do stałego życia charakteryzującego się bliskością sklepów, usług, instytucji (również edukacyjnych), a także doskonałą komunikacją z pozostałymi częściami miasta.

Warto również szczególną uwagę zwrócić na budynek zlokalizowany na ulicy Wrześnieńskiej. Ten kameralny obiekt zawiera jedynie siedem apartamentów. Wszystkie lokale posiadają sypialnię, pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym, korytarz i łazienkę. Posesja znajduje się na ogrodzonym terenie. Budynek umiejscowiony jest przy bardzo zielonych terenach, które zachęcają do aktywnego wypoczynku oraz regularnego uprawiania sportów. Ponadto dogodna lokalizacja i rozwinięta komunikacja miejska pozwalają na swobodny dojazd do pozostałych dzielnic Łodzi. Inwestycja powstała z myślą o osobach, które szukają spokojnego mieszkania, z dala od gwarnego centrum miasta. Propozycja skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i par czy starszych ludzi.

Realizacja umowy sprzedaży lokalu
fot. pixabay.com

Widzew

Widzew to zdecydowanie największa dzielnica stolicy województwa łódzkiego. Początkowo była to wieś, którą stopniowo zaczęto wprowadzać do granic miasta. Obecnie, znajdują się tutaj przede wszystkim nowo wybudowane osiedla mieszkaniowe oraz sporo budynków przemysłowych. Tę część miasta docenią przede wszystkim osoby, które poszukują cichego miejsca do stałego życia. Nie ma tutaj typowo miejskiej zabudowy, charakterystycznej dla dzielnic znajdujących się w centrum. Na terenie Widzewa znajduje się za to wiele lasów, parków i pól, a nawet kilka rzek. Miłośnicy kontaktów z naturą nie będą więc mieli problemu ze znalezieniem miejsca do długich spacerów czy przejażdżek rowerowych. Dodatkowo, wielbiciele sportów mogą skorzystać z jego z licznych kortów tenisowych czy boisk do siatkówki i koszykówki.
Mimo iż dzielnica znajduje się na obrzeżach miasta, jest ona doskonale zagospodarowana i odpowiednio przystosowana, aby spełniać podstawowe potrzeby jej mieszkańców. Zlokalizowanych jest tutaj kilka przedszkoli i szkół. Nie można również zapomnieć o słynnej na całą Polskę "Filmówce", czyli Wyższej Szkole Filmowej. W tej części miejscowości, znajduje się jest także stadion klubu piłkarskiego Widzew Łódź oraz klub sportowy "Łodzianka".

Śródmieście

Śródmieście to oczywiście ścisłe centrum Łodzi. Graniczy z trzech stron ulicami Kiliańskiego, Północą oraz Piotrowską. Ta ostatnia stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych części miasta. Duża ilość dostępnych kawiarni, restauracji i pubów, pozwala na prowadzenie bujnego życia towarzyskiego.

Na Śródmieściu króluje przede wszystkim zabudowa międzywojenna. Charakterystyczne kamienice są jednak od wielu lat konsekwentnie odrestaurowywane, przez co centrum nabiera nowego blasku. Dzielnica jest świetnie skomunikowana nie tylko z resztą miasta, ale również z całym krajem - zlokalizowany jest tu bowiem dworzec PKP Łódź Fabryczna. Centralna część miejscowości szczyci się również bogatą ofertą edukacyjną. Oprócz kilkunastu przedszkoli, szkół podstawowych czy zawodowych, znajduje się tutaj także Uniwersytet Łódzki.
W tej części jednego z najludniejszych polskich miast, można znaleźć dwa niewielkie parki. Cała dzielnica bogata jest jednak w wiele zielonych terenów, które są wprost stworzone do tego, aby uprawiać tutaj poranny jogging czy jeździć na rowerze. Warto również wspomnieć o licznie działających klubach fitness, siłowniach i basenach. Łódzkie śródmieście przyciąga jednak przede wszystkim osoby, które lubią miejski zgiełk i dogodną lokalizację blisko najważniejszych punków miasta. Nieruchomości równie często kupują tutaj biznesmeni, których kusi samo położenie dzielnicy.

W naszym serwisie dostępne są ekskluzywne apartamenty znajdujące się przy ulicy Piotrkowskiej. Panorama Apartments, bo o nich właśnie mowa, cechują się przede wszystkim doskonałą lokalizacją. W pobliżu znajduje się duża ilość lokali gastronomicznych, a także popularna strefa rozrywkowa Off Piotrkowska. Apartamenty spokojnie spełnią żądania nawet najbardziej wymagających klientów - te najbardziej luksusowe wyposażone są w klimatyzację i ogromny taras z miejscem na jacuzzi. W każdym znajdziemy też trzy sypialnie, salon z kuchnią, łazienkę i przedpokój.

Pośród ofert WGN znajdą Państwo również lokale znajdujące się w odnowionych kamienicach. Są one już w pełni wyposażone, dlatego nie trzeba już martwić się o zakup dodatkowych mebli. Takie wnętrza z pewnością przykują uwagę osób, które cenią sobie styl, klasę, a także niesamowitą atmosferę, charakterystyczną wyłącznie dla wiekowych kamienic.

Eleganckie łóżko w sypialni
fot. pixabay.com

Dąbrowa

Dąbrowa to część dzielnicy Górna zlokalizowanej na południu miasta. Osiedle swoją nazwę zawdzięcza licznym lasom liściastym, które swego czasu zarastały te tereny. Obecnie Dąbrowa to przede wszystkim liczne inwestycje deweloperskie. Nowoczesne budynki i apartamentowce zachęcają miejscowych do zamieszkania właśnie w tej części miasta. Z pewnością jedną z największych zalet mieszkania w Dąbrowie jest swobodny dostęp do dóbr przyrodniczych. Znajdują się tutaj bowiem liczne tereny rekreacyjne, począwszy od szlaków spacerowych, poprzez ścieżki rowerowych czy specjalnie wyznaczone miejsca do gry w badmintona. To jednak nie wszystko - przez osiedle przepływa kilka rzek, które pozwolą na relaksujący odpoczynek na łonie natury po ciężkim dniu w pracy. Warto również zwrócić uwagę na Stawy Stefańskiego i Jana, przy których stworzona została piaszczysta plaża. Znajduje się tutaj również przystań kajakowa i kilka aktywnie działających klubów sportowych.
Łódź jest miastem, które cały czas się rozwija. Ciągle pojawiające się inwestycje przyciągające pracodawców z całej Polski, klimatyczne, nieustannie unowocześniane centrum oraz bogata oferta usługowo-handlowa i rozrywkowa sprawiają, że ta wojewódzka stolica staje się idealnym miejscem, w którym warto planować swoją przyszłość. Jednocześnie jak na razie ceny nieruchomości nie są tu jeszcze tak wysokie jak w pozostałych metropoliach w naszym kraju.

Jeśli szukasz bezpośrednich ofert mieszkań na sprzedaż, koniecznie zapoznaj się z ofertami dostępnymi w serwisie WGN. Zapewniamy gwarancję w pełni bezpiecznego oraz szybkiego procesu kupna wybranego mieszkania. Nie musisz również obawiać się o żadne ukryte koszty. Wpisując wybrane parametry w wyszukiwarce znajdującej się na portalu możesz liczyć na to, że zostanie Ci przedstawiona jedynie oferta nieruchomości dostosowana do Twoich potrzeb i wymagań. Nie musisz więc tracić czasu na przeglądanie zbyt drogich mieszkań lub takich, które zlokalizowane są w nieinteresującej dla Ciebie dzielnicy. Łódzkie nieruchomości mogą w każdej chwili zdrożeć, nie czekaj więc już dłużej i już teraz zapoznaj się z ofertą WGN. Zapraszamy!