Mieszkania na sprzedaż w Łodzi w dzielnicy Widzew to lokale, które stają się coraz bardziej atrakcyjne, nie tylko dla aktualnych mieszkańców miasta, ale także między innymi dla warszawian. Nowe inwestycje prowadzone na terenie tej dzielnicy przyciągają tu nowych pracowników, a Ci szukają w związku z tym własnego „m”. Widzew zyskuje przewagę wobec innych łódzkich dzielnic w kwestiach bezpieczeństwa i przyjaznego sąsiedztwa. Łódź ma przed sobą duże perspektywy, więc może nadszedł właśnie idealny czas na to, aby kupić tu swoje własne mieszkanie?

Spis treści
Łódź jako dobre miejsce do życia
Charakterystyka rynku nieruchomości
Najatrakcyjniejsze dzielnice
Rynek pierwotny vs wtórny
Nasza oferta

Dlaczego warto się zainteresować ofertami mieszkań na sprzedaż w łódzkiej dzielnicy Widzew?

Łódź posiada jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny klimat i duże możliwości, które są charakterystyczne przede wszystkim dla miast, które się szybko rozwijają. Właśnie dlatego warto poznać oferty mieszkań na sprzedaż w dzielnicy Widzew lub pozostałej części miasta. Głównym założeniem tutejszych władz jest bowiem stawianie na wysoką jakość życia jego mieszkańców.

Praca

Niedawne problemy na łódzkim rynku pracy wiązały się z upadkiem przemysłu włókienniczego. Łódź nie otrzymała wówczas żadnego wsparcia od rządu, a bezrobocie w szczytowym okresie osiągnęło nawet ponad 25%. Aktualnie poziom bezrobocia wynosi tutaj około 9%, natomiast bezrobocie strukturalne jest na poziomie 6%. Dodatkowo Łódź stała się atrakcyjnym miejscem dla młodych osób, gdyż jak wynika z pomiarów migracji, obecnie więcej osób w przedziale wiekowym 22-32 lata do Łodzi przyjeżdża niż z niej wyjeżdża. Miasto przyciąga młodych między innymi nietypowym klimatem i licznymi możliwościami rozwoju. Gospodarze starają się promować Łódź jako miasto stworzone dla ludzi. W Łodzi najłatwiej teraz znaleźć pracę w branży informatycznej i BPO, jak też w zakresie nowych technologii. Jednakże oferty odpowiednie dla siebie znajdą pracownicy o bardzo zróżnicowanych kompetencjach, w tym w produkcji czy branży kreatywnej. Ponadto Łódź przez wzgląd na swoje dobre położenie i bogatą infrastrukturę staje się wspaniałym miejscem do prowadzenia różnego rodzaju inwestycji.

Rozwój miasta

Zmienia się świadomość tutejszych mieszkańców, a tym samym również zmieniają się ich potrzeby. Ludzie mają coraz większe wymogi – zależy im na tym, aby budynki, w których mieszkają, miały odnowioną, ładną elewację, a w ich otoczeniu było dużo zieleni. Coraz bardziej liczy się sposób spędzania czasu wolnego. W związku z czym w Łodzi tworzy się coraz więcej nowych przestrzeni kulturalnych, naukowych, rekreacyjnych, sportowych i rodzinnych. Niezmiernie ważna jest tutaj edukacja. Intensywny rozwój miasta sprawił, że coraz częściej odwiedzają je także turyści, szczególnie Ci pochodzący z zagranicy. Łódź zmienia się także pod względem ekologii i dbałości o środowisko naturalne. Otwiera się nowe systemy rowerowe oparte na 100 stacjach i 1000 jednośladów. Niedawno stworzono w Łodzi budżet partycypacyjny, dzięki czemu jej mieszkańcy mają realny wpływ na to, co się dzieje w mieście. Decydują o projektach obywatelskich, które uznają za przydatne i dobre z perspektywy mieszkańca miasta. Już dziś widać ogromne zaangażowanie mieszkańców w tym obszarze.

Bliskość stolicy

Łódź jest bardzo dobrze skomunikowana z Warszawą. Do stolicy można dojechać zaledwie w godzinę. W związku z tym niekiedy słyszy się opinie, że Łódź może się stać w przyszłości ogromną sypialnią Warszawy. W ostatnim czasie obserwuje się nawet trendy, że to warszawianie kupują sobie mieszkania na terenie Łodzi, a pracują w stolicy. Wiąże się to ze zdecydowanie niższymi cenami nieruchomości w Łodzi niż w Warszawie. Podróż z centrum Łodzi do centrum Warszawy trwa niecałą godzinę. Jak się okazuje, niekiedy jest to krótszy czas niż podróż autobusem pomiędzy dwiema odległymi od siebie dzielnicami Warszawy. Do tego Łódź posiada bardzo interesującą ofertę kulturalną, więc można tam naprawdę przyjemnie spędzić wolny czas. Łódź rozbudowuje i usprawnia infrastrukturę wokół miasta, starając się zwiększać swoją atrakcyjność. Władzom miasta przyświeca jedno, aby Łódź była naprawdę dobrym miejscem do życia. Ma to być miasto kultury, w którym znajdziemy prawdziwy dom, pracę i możliwości rozwoju dla siebie i swoich najbliższych.

Mężczyzna z plecakiem w mieście
fot. pixabay.com

Interesujesz się mieszkaniami na sprzedaż w dzielnicy Widzew? Poznaj sytuacje na łódzkim rynku nieruchomości

Intensywny rozwój Łodzi, w tym dzielnic takich jak Widzew, pod różnymi względami powoduje, że pojawia się tutaj coraz więcej atrakcyjnych ofert mieszkań na sprzedaż. Aktualnie w budowie jest aż ponad 100 inwestycji. Deweloperzy w ciągu najbliższych lat oddadzą do użytku aż 10 tysięcy nowych mieszkań. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się lokale, umiejscowione w Śródmieściu, gdzie najczęściej kupuje się mieszkania przeznaczone pod wynajem. Pracownicy łódzkich urzędów zauważają wciąż wzrastającą dynamikę rozwoju na rynku łódzkich nieruchomości, zwłaszcza przestrzeni biurowych, magazynowych i hoteli. W prosty sposób oddziałuje to na rozwijanie się budownictwa mieszkaniowego, gdyż pracownicy biur i osoby, które znajdują zatrudnienie przy prowadzeniu nowych łódzkich inwestycji, potrzebują miejsca do życia. W związku z tym w zdecydowanej przewadze nowe mieszkania kupują inwestorzy celem ich przyszłego najmu. Od dwóch lat popyt na mieszkania w Łodzi wzrasta mniej więcej o 10% rocznie. Buduje się setki różnego rodzaju nieruchomości – zarówno rozległych blokowisk, jak i kameralnych osiedli, które zawierają po kilka, maksymalnie kilkanaście lokali użytkowych.

Popularne dzielnice

Jak wskazują liczne rankingi najbardziej atrakcyjne pod względem wynajmu są Śródmieście i Widzew. Najemcy najczęściej decydują się na zakup mieszkań jedno- lub dwupokojowych, o powierzchni do 55 metrów kwadratowych. W związku z tym deweloperzy zazwyczaj stawiają nowe lokale pod to zapotrzebowanie. Centrum Łodzi dysponuje licznymi wolnymi przestrzeniami, przyciąga zatem deweloperów do prowadzenia na jej terenie wciąż nowych inwestycji. Tym samym Śródmieście coraz bardziej się zacieśnia, ale równocześnie wciąż prężnie się rozwija i rozrasta. Zasadniczo na chwilę obecną jakiekolwiek inwestycje mieszkaniowe prowadzone na terenie Łodzi, w tym dzielnicy Widzew, są opłacalne. Tym samym warto zarówno kupować tam mieszkania, budować nowe, jak też przeznaczać wybrane nieruchomości pod wynajem. Aktualna sytuacja jest bardzo dobra, a to powoduje, że nie powinniśmy się obawiać zaistnienia w tym zakresie jakichkolwiek zmian.

Łódzkie dzielnice, w których chciałbyś zamieszkać. Gdzie, poza Widzewem, warto szukać mieszkań na sprzedaż?

Widzew jest jedną z najchętniej polecanych łódzkich dzielnic, w których warto poszukać mieszkania na sprzedaż. Jest ona ceniona pod kątem bezpieczeństwa i przyjaznego sąsiedztwa. Stąd też oferty znajdujących się tam nieruchomości cieszą się naprawdę dużym powodzeniem. Popularną dzielnicą jest także Polesie – szczególnie atrakcyjne pod względem licznych prowadzonych tam inwestycji. Polesie zyskuje na popularności i coraz częściej to właśnie tam łodzianie szukają swojego stałego miejsca zamieszkania.

Śródmieście

Wymieniane jako ostatnie Śródmieście posiada liczną i dobrze zorganizowaną infrastrukturę dla dzieci, przyjazne sąsiedztwo i zadbane otoczenie. Co więcej, jest czyste, dobrze skomunikowane, bezpieczne i posiada wiele pięknych terenów zielonych. W związku z czym nie tylko można tam znaleźć pracę, wybrać się na zakupy, ale też miło spędzić czas wolny od pracy.

Laptop na stoliku
fot. pixabay.com

Jakie mieszkanie w łódzkiej dzielnicy Widzew kupić? Rynek pierwotny vs wtórny

Kolejnym elementem, który każdy z nas rozważa, poszukując odpowiedniego miejsca do życia, jest to, czy zależy nam na nowym mieszkaniu od dewelopera, czy raczej na nieruchomości z rynku wtórnego. Aby podjąć właściwą decyzję, warto się przyjrzeć obu typom nieruchomości.

Rynek pierwotny

Wybór oferty deweloperskiej wiąże się z następującymi kwestiami: możliwość decydowania o układzie mieszkania i liczbie pokoi; większe możliwości aranżacji; ładne sąsiedztwo – zazwyczaj dookoła naszego nowego osiedla znajdują się inne nowo wybudowane budynki; nowe technologie budowlane, które najczęściej generują niższe koszty utrzymywania danego lokalu; ulepszona infrastruktura danego budynku – nowe windy, parkingi podziemne, komórki lokatorskie, a także liczne przestrzenie, przeznaczone do rekreacji z dziećmi; brak konieczności uiszczania opłaty w wysokości 2% podatku ponoszonego od czynności cywilnoprawnych.

Rynek wtórny

Wybór oferty z rynku wtórnego wiąże się z następującymi kwestiami: możliwością zamieszkania praktycznie od razu, gdyż lokal został już oddany do użytku, można zdecydować się najpierw na przeprowadzenie remontu bądź zamieszkać praktycznie od razu, w zależności od tego, która z tych opcji będzie dla nas lepsza; dobrą lokalizacją, gdyż mieszkania używane są zazwyczaj dostępne wszędzie tam, gdzie nie ma już miejsca na prowadzenie nowych inwestycji deweloperskich; niższą ceną zakupu – używana nieruchomość najczęściej osiąga niższą cenę niż nowa; rozbudowaną infrastrukturą w najbliższej okolicy – w pobliżu starych osiedli znajdują się szkoły, przedszkola, kina, sklepy, centra handlowe itp.; krótszym czasem na rzecz opłacania ubezpieczenia pomostowego, które, szczególnie przy kredycie hipotecznym, jest opłacalne od momentu, gdy wypłacono kredyt do czasu, gdy wprowadzono nowy zapis w księdze wieczystej nieruchomości; możliwością zapoznania się ze swoim przyszłym sąsiedztwem, jeszcze przed dokonaniem ostatecznej decyzji zakupowej. Niestety oszczędność, związana z zakupem używanego mieszkania niekiedy bywa jedynie pozorna, gdyż w praktyce wraz z zakupem takiego lokum należy również uiścić dodatkowy podatek.

Najczęściej wciąż cena zakupu wychodzi na korzyść używanych lokali, jednakże warto mieć to na uwadze, podliczając ostateczny koszt naszej inwestycji. W zależności od tego, jakie są nasze indywidualne potrzeby, zarówno kupno mieszkania na rynku wtórnym, jak też na rynku pierwotnym może być pod wieloma względami korzystne. Czasem okazuje się, że w związku z lokalizacją używanych mieszkań jesteśmy zmuszeni do zakupu właśnie mieszkania z rynku wtórnego, gdyż w przeciwnym razie mogłoby się okazać, że będziemy musieli bardzo dużo czasu przeznaczyć na codzienne dojazdy do pracy bądź szkoły, co w dłuższej perspektywie może zwyczajnie się nam nie opłacać. Szczęśliwie, rynek nieruchomości w Łodzi jest bardzo zróżnicowany. Dzięki temu nawet bardziej wymagające osoby powinny bez trudu znaleźć tam coś idealnego dla siebie.

Deptak w Łodzi
fot. pixabay.com

W jakim biurze nieruchomości znajdziesz najlepsze oferty mieszkań na sprzedaż w Łodzi, w dzielnicy Widzew?

Biuro nieruchomości, z którym zdecydujesz się współpracować szukając mieszkania na sprzedaż w Łodzi, w dzielnicy Widzew, powinno być przede wszystkim jak najbardziej wiarygodne, aby wszystkie, zawierane za jego pośrednictwem transakcje były w pełni bezpieczne dla obu stron, zarówno kupujących, jak też sprzedających. Żeby mogło tak być, warto korzystać jedynie z usług biur, które posiadają naprawdę ugruntowaną pozycję na rynku i nienaganną opinię swoich dotychczasowych klientów.

 

W Łodzi działa wielu pośredników nieruchomości, jednakże największym z nich i najbardziej cenionym na polskim rynku jest Wielka Giełda Nieruchomości. Istnieją liczne elementy, które wyróżniają to biuro. Należy do nich między innymi:

  • skuteczność prowadzonych działań – gwarancja najszybszej sprzedaży praktycznie każdej łódzkiej nieruchomości i indywidualnego podejścia do swoich konsumentów;

  • gwarancja jakości – bycie liderem zobowiązuje, w związku z czym WGN daje swoim klientom pełną gwarancję satysfakcji z jakości wszystkich świadczonych przez nasze biuro usług;

  • wiedza techniczna i doświadczenie – długoletnie doświadczenie na rynku łódzkich nieruchomości sprawia, że jesteśmy w stanie doradzić Państwu w różnorakich aspektach technicznych;

  • wsparcie prawne.

Marka WGN skierowana jest do nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze biuro nieruchomości posiada w swojej ofercie, nie tylko różnego rodzaju mieszkania, ale również lokale komercyjne czy też domy wolnostojące przeznaczone na sprzedaż lub pod wynajem. Długoletnia tradycja marki WGN i zatrudniani przez nas profesjonaliści stanowią o wciąż rosnącym prestiżu naszej firmy. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty i kontaktu z pracownikami naszego łódzkiego oddziału!